شوشان- امید فراز: مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی خوزستان در حاشیه مراسم توجیهی ناظرین حفظ نباتات، با اشاره به مطلب فوق گفت: باتوجه به کمبود نیروی فنی در بخش دولتی و از طرفی افزایش فارغ التحصیلان جویای کار بخش کشاورزی و با هدف ارایه خدمات فنی به بهره برداران این بخش، 230 کارشناس کشاورزی را به عنوان ناظر شبکه های مراقبت از بخش کشاورزی به کارگرفته ایم.

مرتضی امید بخش با اشاره به اینکه این طرح برای اولین بار در استان اجرا می شود گفت: این افراد با حضور در مزارع ، باعث انتقال دانش کشاورزی و ارتقاء سطح علمی کشاورزان خواهند شد.

وی افزود: محصولات مهم کشتهای پاییزه مانند گندم، جو، کلزا، محصولات گلخانه ای، سبزی و صیفی و نخیلات از جمله مواردی است که توسط ناظرین حفظ نباتات پوشش داده خواهد شد.

همچنین مهندس کجباف ، مسئول آموزشی پژوهشی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان نیز با اشاره به تاثیر مثبت ناظرین حفظ نباتات در افزایش عملکرد محصولات کشاورزی، گفت: به منظور افزایش دانش فنی کشاورزان و باغداران استان در خصوص آفات، بیماریها، علف های هرز و با همکای مدیریت حفظ نباتات جهادکشاورزی خوزستان و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان، اقدام به بکارگیری ناظرین حفظ نباتات شده است.

وی افزود: در حال حاضر 5400 نفر در این سازمان عضو هستند که از این تعداد 2290 نفر جویای کار می باشند که 230 نفر از این افراد در شبکه های مراقبت حفظ نباتات مشغول به کار شده اند .

 

+ نوشته شده توسط امید فراز در پنجشنبه بیست و هفتم دی ۱۳۸۶ و ساعت 20:1 |